Haber

Sedat Peker’in ‘Basın Danışmanı’ Emre Olur’dan Süleyman Soylu’ya dava

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Ahmet Emre Olur, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “3 kuruş”tan dava açacağını açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde ‘dijital tecrit’ altında tutulan Sedat Peker’in ‘basın danışmanı’ Emre Olur’dan dikkat çekici bir paylaşım geldi ve organize suç örgütü liderliğinden kırmızı bülten çıktı.

Olur, geçen yıl (18 Eylül 2022) yakalanıp Türkiye’ye getirildiğinde, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yakın takiple bir serseriyi daha ülkemize getirdiği için Emniyet Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum” demişti.

Emre Olur, Soylu’nun bu sözleri nedeniyle “3 kuruşluk dava” açtığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Emre Olur, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bolu F Tipi Cezaevi’nde 9 ay tek başıma kaldım. Bir gün bile halimden bahsetmedim. Hiçbir suç işlemediğim için utanılacak bir şey de yapmadım. Devam etmeyi kendime misyon edindim. Doğrusunu bildiğim yolda “Göçmen Müslüman Türk ailemin oğlu olmak isterdim. Neslim ve ailemle gurur duyuyorum. Kanun önünde hesaplaşacağımız bir gerçek ama Allah katında hesaplaşmak benim için değerli. Ancak avukat arkadaşlarımdan yarın 3 kuruşluk tazminat davası açmalarını istedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu