Teknoloji

Health Connect, Android 14 ile Önceden Yüklenmiş Olarak Gelecek

Akıllı telefonlar artık metin yazmaktan çok daha fazlasını yapabilir, arama yapabilir ve fotoğraf/video çekebilir. Tüketiciler her yeni özelliği hızlı bir şekilde kullanabilmek istiyor. En çok istenen özelliklerden biri sağlık uygulamaları,Geçtiğimiz aylarda Google ve Samsung ortak bir uygulamaiçin seferber olmuştu.

yıllar içinde, özellikle elmaile önemli bir rekabet içerisinde olan iki dev, Sağlık Bağlantısı Uygulama için bir başvuru getirdi. Health Connect sayesinde Samsung ve Google, sağlık ve zindelik durumunuzu tek bir noktada toplayarak diğer uygulamalarla paylaşmayı hedefliyor. Android 14Yanında yüklü olarak gelen uygulamaların arasına eklemeye hazırlanıyor.

Tüm sağlık bilgilerinizi tek bir yerde toplayacak

Health Connect şu anda beta testindedir ve sadece 11 uygulama Tarafından desteklenen. Bu uygulamaların ortasında Fitbit, Google Fit Samsung Health ve Flo gibi alanında bilinen uygulamalar var. Apple’ın iPhone’u ve elma izle ‘ larda yer alan sağlık ve fitness özellikleri olumlu haberlerle sık sık gündeme gelse de Android için durum böyle değil. Özellikle Watch OS’nin sağlık verileri ve fitness bilgileri özelliği, Google Watches’ta karşılığı olmayan özelliklerin ortasında yer alıyor.

Aslında Health Connect’i tek başına bir uygulama olarak tanımlamak yanlış olur. Sağlık ve spor uygulamalarınız arasında köprü görevi gören bir uygulamadır. Health Connect ile bağladığınız uygulamalar her zaman birbirleriyle iletişim kurarak tüm sağlık ve spor verilerinizi toplayacaktır. Ayrıca uygulamanın açık kaynak kodları da tüm geliştiricilerin kullanımına açıldı. Bu sayede yeni bir uygulama geliştiren bağımsız geliştiriciler bile bu köprü hizmetinden yararlanabilecek.

Android 14’te Sağlık Bağlantısı yüklendiGelecek, Google’ın taşınabilir işletim sistemini kullanan tüm akıllı telefon ve aksesuar üreticilerinin Wear OS ve Android’de bu özelliğe hızla erişmesine olanak tanıyacak. SAMSUNG Xiaomi ve Realme gibi firmalar da bu özellikleri kendi cihazlarında sorunsuz bir şekilde kullanabilecekler. Böylece kullanıcılar sağlık verilerinin kaybolma riskinden korunacak ve aynı bilgiler her cihazda kullanılabilir.Ayrıca, Health Connect uygulaması şu anda Play Store’dan indirerekŞimdi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu