Haber

Halit Kıvanç’ın adı Gaziosmanpaşa’da yapılan stadyuma verildi.

Ekim ayında öldü SporBasının duayen isimlerinden Halit Kıvanç’ın adı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Gaziosmanpaşa’da yaptırdığı stadyuma verildi.

İBB Gençlik ve Spor Direktörü İlker Öztürk, Halit Kıvanç’ın eşi Bülbin Kıvanç ve oğlu Ümit Kıvanç ile statta bir araya geldi.

Halit Kıvanç’ın Türk sporuna ve televizyonculuğuna değer kattığını, aynı zamanda kişiliğiyle de topluma örnek olduğunu belirten İlker Öztürk, merhumun adını stadyuma vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Gaziosmanpaşa’nın Küçükköy semtinde yapılan FIFA onaylı zeminli ve 5 bin seyirci kapasiteli stadın ilçedeki 24 amatör kulüp tarafından kullanılacağını anlatan Öztürk, “Bizim için çok değerli. Halit Kıvanç gibi çok önemli bir kişinin adıyla Türk sporuna katkı sağlayan bu stadın faaliyete geçeceğini söyledi.

Bülbin Kıvanç da Halit Kıvanç’ın statta adının çıkmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “72 yıllık evliyiz. Tabii ki adının böyle bir stada verilmesine çok sevindim. Keşke böyle bir mutluluğu olsa. kendi sağlığında.” terimleri kullandı.

Ümit Kıvanç da merhum babasının adının stada verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Babamın adı bir yere verilecekse futbolla ilgili bir yer olması bizi de sevindirir. Bunun için çok teşekkür ederim.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu